12 kwietnia br. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Sówki” z Przedszkola Samorządowego z Czarnego Dunajca. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz zapoznały się z jej księgozbiorem. Wysłuchały również opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, a następnie wykonały ilustracje do przeczytanej bajki.
W dniu 6 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło wokół książki pt. "Futuropolis. Miasto Jutra". Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji o nowoczesnej urbanistyce miast. Następnie nasi czytelnicy wykonali własne projekty miast przyszłości, w których nie zabrakło latających pojazdów, tramwajów powietrznych, czy robotów wyprowadzających psy na spacer. Poniżej przedstawiamy fotorelację ze spotkania.
Joanna Jagiełło - polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań.
Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach, jako dziennikarka, współpracująca z czasopismami „Perspektywy” oraz „Cogito” i redaktorka podręczników do języka angielskiego.
Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; została przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski (tłum. Bożena Antoniak) i wydana przez wydawnictwo Urbino we Lwowie podobnie jak inne powieści młodzieżowe („Kawa z kardamonem” jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych). Książka zapoczątkowała poczytną „Serię kawową”, a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Za „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY „Książka roku 2018”.
W dniu 03 lutego 2023 r. odbyły się pierwsze zajęcia z bajkoterapii w ramach Ferii w Bibliotece. Miały one na celu pokazanie dzieciom jaką moc mają uprzejme słowa oraz jak wielkie znaczenie ma życzliwość wobec innych osób. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania o „Ciepłym i Puchatym”, wykonały piękne, kolorowe prace, które miały być zakończeniem do opowiedzianej bajki. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic.