Aktualności

   

W dniu 03 lutego 2023 r.  odbyły się pierwsze zajęcia z bajkoterapii w ramach Ferii w Bibliotece. Miały one na celu pokazanie dzieciom jaką moc mają uprzejme słowa oraz jak wielkie znaczenie ma życzliwość wobec innych osób. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania o „Ciepłym i Puchatym”, wykonały piękne, kolorowe prace, które miały być zakończeniem do opowiedzianej bajki. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

W dniu 22 grudnia 2022 r. w Bibliotece odbyły się świąteczne zajęcia. Rozpoczęliśmy je od przeczytania fragmentu z książki pt. „Wesołe Boże Narodzenia” autorstwa Patrycji Zarowskiej. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci wykonały z papieru choinkę, a następnie udekorowały ją kolorowymi kulkami i gwiazdkami. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały kolędy, dzięki którym mogliśmy poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem m. in. Marii Konopnickiej. Z tej okazji 22 listopada  w naszej bibliotece odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu wraz z Panią Ewą Bielak. Były to wyjątkowe zajęcia, bowiem dzieci wysłuchały wierszy autorstwa Marii Konopnickiej po ……GÓRALSU. Czytaliśmy takie utwory jak: „Stefek Burczymucha”, „Szkoła”, „Pan Zielonka”, „Czy to bajka, czy nie bajka” oraz fragment opowiadania „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, na których krasnale i sierotka Marysia zostali „ubrani” w stroje góralskie. Dziękujemy Pani Czesławie Sobczyk za opracowanie i przeczytanie wierszy.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że do naszej biblioteki właśnie dotarły wyprawki czytelnicze z projektu realizowanego przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem lub opiekunem do biblioteki, otrzyma
➡️WYPRAWKĘ NA DOBRY CZYTELNICZY START.
W wyprawce dzieci znajdą uroczą książkę „Pierwsze czytanki dla…” , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wyprawki są dostępne w Gminnej Bibliotece w Czarnym Dunajcu oraz we wszystkich filiach.
Kampania jest realizowana przez Instytut Książki ze środków MKiDN.

Następna strona

Polecamy