Aktualności

   

W najbliższy wtorek, tj. 09 sierpnia, o godz. 13:00 odbędą się kolejne zajęcia dla dzieci w naszej bibliotece. Tematem spotkania będą wakacyjne przygody Mikołajka, bohatera wspaniałych książek francuskiego pisarza Renégo Goscinnego i ilustratora Jean-Jacquesa Sempé'ego.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
☎️ 18 26 573 90
???? biblioteka.cz.dunajec@wp.pl
Serdecznie zapraszamy????????????

We wtorek, 19 lipca 2022 r. odbyły się pierwsze wakacyjne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w naszej bibliotece. Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania utworu Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Następnie najmłodsi czytelnicy wykonali wieloryba, którego bohater naszego wiersza Pan Maluśkiewicz spotkał w swojej morskiej podróży. Wszystkim dzieciom bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i życzymy samych słonecznych dni.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnych zajęciach.

19 LIPCA 2022 r. /WTOREK/ GODZ. 13.00 MOJE WAKACYJNE PRZYGODY, warsztaty literacko - plastyczne na podstawie wiersza Juliana Tuwima "Pan Maluśkiewicz i wieloryb"

09 SIERPNIA 2022 r. /WTOREK/ GODZ. 13.00 WAKACJE Z MIKOŁAJKIEM, głośne czytanie fragmentów książki, zajęcia plastyczne

Książki w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych w Bibliotece
Książki w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych w Bibliotece

W ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom" realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki, do naszej Biblioteki właśnie dotarły książki w języku ukraińskim. Wśród nadesłanych pozycji, znajdują się zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za przekazane książki i zapraszamy do wypożyczania.

Celem prowadzonej akcji jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD. #podarujksiazkeukrainskimdzieciom #ukrainskieksiazkidladzieci

 

Wczoraj, 08 czerwca odbyły się  zajęcia literacko-plastyczne w naszej bibliotece, w których uczestniczyły dzieci z grupy "KRASNOLUDKI" z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu. Nasi mali czytelnicy wysłuchali opowiadania o dzielnym żółwiu Franklinie i jego przygodach związanych z biblioteką. Następnie dzieci wykonały swoje pierwsze zakładki do książki. Dziękujemy bardzo za odwiedziny i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Działając zgodnie z wytycznymi wynikającymi z udziału w Wieloletnim „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, informujemy, że od maja 2022 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu

będzie czynna w w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 9:00 – 14:00.

Serdecznie zapraszamy.

Następna strona

Polecamy