Aktualności

   

W piatek, 30 września w Gminnej Bibliotece w Czarnym Dunajcu odbyła się VIII ogólnopolska akcja Nocy Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było „To się musi powieść”. Z tej okazji Z tej okazji w naszej Bibliotece został wyświetlony film „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” na podstawie znanej Czytelnikom serii książek dla dzieci "Biuro detektywistyczne Lassegi i Mai". Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w tym wydarzeniu.

 

Serdecznie zapraszamy najmłodszych Czytelników na projekcję filmu w ramach VIII edycji Nocy Bibliotek
„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, 30 września 2022 r. (PIĄTEK), godz. 16:00
Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: „To się musi powieść”.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu dołączyła do ogólnopolskiego programu „Mała książka - wielki człowiek”, realizowanego przez Instytut Książki. Projekt skierowany jest do Małych Czytelników. Akcja rozpocznie się w październiku 2022 roku, a jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
➡️Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
➡️Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
➡️ Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
Więcej informacji na stronie internetowej:
 

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu wraz z Filiami otrzymała dotację w wysokości 20 000 złotych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Przyznana kwota dofinansowania pochodzi ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z dotacji ministerialnej oraz środkom z wkładu własnego księgozbiór naszej biblioteki w bieżącym roku powiększy się o kolejne pozycje książkowe. Zachęcamy Czytelników do korzystania z zasobów j biblioteki i zgłaszanie propozycji tytułów do zakupu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

We wtorek, 09 sierpnia 2022 r., odbyły się kolejne zajecia wakacyjne dla dzieci. Tym razem warsztaty rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu z książki „Wakacje Mikołajka” autorstwa Rene Goscinnego pt. "Plaża jest fajna". W pierwszej cześci spotkania wybraliśmy się w podróż z głównym bohaterem Mikołajkiem, który wraz z rodzicami odpoczywał w rejonie północno-zachodniej Francji nad Oceanem Atlantyckim. Po wysłuchaniu opowiadania nasi najmłodsi czytelnicy wykonali własnoręcznie zdobione ramki na zdjęcia. Dzieci w tworzeniu ramek wykazywały się dużą kreatywnością i starannością. Serdecznie dziękujemy wszystkim najmłodszym czytelnikom za udział w zajęciach.

W najbliższy wtorek, tj. 09 sierpnia, o godz. 13:00 odbędą się kolejne zajęcia dla dzieci w naszej bibliotece. Tematem spotkania będą wakacyjne przygody Mikołajka, bohatera wspaniałych książek francuskiego pisarza Renégo Goscinnego i ilustratora Jean-Jacquesa Sempé'ego.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
☎️ 18 26 573 90
???? biblioteka.cz.dunajec@wp.pl
Serdecznie zapraszamy????????????
Następna strona

Polecamy