Aktualności

   

Książki w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych w Bibliotece
Książki w języku ukraińskim dla dzieci i dorosłych w Bibliotece

W ramach projektu "Podaruj książkę ukraińskim dzieciom" realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki, do naszej Biblioteki właśnie dotarły książki w języku ukraińskim. Wśród nadesłanych pozycji, znajdują się zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za przekazane książki i zapraszamy do wypożyczania.

Celem prowadzonej akcji jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Chełmska Szkoła Rocka, Linguacious i Avant Assessment, Agnieszka Andrzejczak i grupa Autorzy Książek Ukrainie. Patronat nad projektem objęli: Polskie Radio, Polska Sekcja IBBY, Czas Dzieci, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.

 

Drodzy Czytelnicy,

przedstawiamy harmonogram otwartych sobót w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnym Dunajcu oraz w filiach w 2022 r.

Serdecznie zapraszamy.

Wczoraj, 08 czerwca odbyły się  zajęcia literacko-plastyczne w naszej bibliotece, w których uczestniczyły dzieci z grupy "KRASNOLUDKI" z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu. Nasi mali czytelnicy wysłuchali opowiadania o dzielnym żółwiu Franklinie i jego przygodach związanych z biblioteką. Następnie dzieci wykonały swoje pierwsze zakładki do książki. Dziękujemy bardzo za odwiedziny i zapraszamy na kolejne zajęcia.

Działając zgodnie z wytycznymi wynikającymi z udziału w Wieloletnim „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, informujemy, że od maja 2022 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu

będzie czynna w w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 9:00 – 14:00.

Serdecznie zapraszamy.

Wielkanocne życzenia

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu oferuje swoim czytelnikom dostęp do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA, która jest największą pełnotekstową bazą polskich publikacji naukowych. Darmowa wypożyczalnia Academica umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.

Następna strona

Polecamy