Aktualności

   

W poniedziałek 17 lipca br. bawiliśmy się razem z Teatrem „Maska” z Krakowa. Animatorzy zabrali uczestników spotkania w podróż z bohaterami bajki „Madagaskar”. Były zabawy z chustą animacyjną czy tańce w rytm ulubionej piosenki Króla Juliana „Wyginam śmiało ciało”. Na zakończenie odbył się pokaz wielkich baniek mydlanych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w wakacyjnych zajęciach.

Serwis Legimi to ok. 75 000 ebooków, nowości wydawniczych i bestsellerów pochodzących od najważniejszych polskich wydawców, a także publikacje obcojęzyczne.  Każdy miłośnik beletrystyki, literatury faktu czy kryminałów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ponadto platforma Legimi to szeroka oferta e-booków dla dzieci oraz lektur szkolnych. Od lipca 2022 kody dają możliwość dostępu także do audiobooków oraz aktywacji ich na czytnikach Kindle

We wtorek 20 czerwca br. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Marią Frycz-Żółtek wokół jej debiutanckiej powieści pt. „Franka”. Rozmowę poprowadziła Pani Anna Trebunia-Wyrostek. Pani Anna przybliżyła uczestnikom spotkania tematykę wierzeń i magii górali podhalańskich oraz górali zagórzańskich - grupy etnicznej z której wywodził się Tomasz Chlipała, postać historyczna, zwany ”Bulańdą”. To m. in. o nim autorka pisze w swojej książce, a główna bohaterka powieści nosząca imię Franka jest potomkinią „Bulańdy” i po nim odziedzicza swoje super moce. W książce Pani Maria porusza jeszcze inne wątki, m. in. ochrony środowiska, ochrony zwierząt czy przywiązanie i zakorzenienie w swojej tradycji. Autorka w trakcie spotkania podkreślała, jak ważne w życiu jest robienie tego, co się naprawdę kocha. Zachęcała również, aby młodzi ludzie planując swoją przyszłość słuchali głosu serca i spełniali swoje marzenia, bo tylko wtedy żadne przeciwności losu nie są straszne. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Marii Frycz-Żółtek za wspaniałe spotkanie, a Pani Annie Trebunii-Wyrostek za profesjonale poprowadzenie rozmowy.

Burmistrz Miasta i Gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski oraz Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Marią Frycz-Żółtek wokół książki pt. „Franka”, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, 20 czerwca 2023 r. o godzinie 10:00 w Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, ul. Piłsudskiego 2A.

W środę 17 maja br. gościliśmy najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. św. Jana Pawła II SPSK w Starem Bystrem. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki Anity Głowińskiej ,,Kicia Kocia w bibliotece", dzięki któremu dowiedziały się, jakie ciekawe rzeczy dzieją się w bibliotekach. W drugiej części spotkania wykonały prace plastyczne, które wręczą swoim mamom z okazji zbliżającego się święta - Dnia Matki.

W środę 17 maja br. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z klas I - IV z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. św. Jana Pawła II SPSK w Starem Bystrem. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wierszy naszych regionalnych poetów, przeczytanych w gwarze góralskiej. M. in. Wandy Czubernatowej - „Kwiotusie dlo mamusie”, Jana Fudali - „Mamo” czy Antoniny Łacek - „Dzień mamy, dzień taty” Antoniny Łacek. Następnie dzieci wykonały laurki dla swoich mam z okazji zbliżającego się święta - Dnia Matki. zbliżającym się Dniem Matki.  Uczniowie wykazali się kreatywnością i bardzo ciekawymi pomysłami. Dziękujemy Pani Czesławie Sobczyk z filii bibliotecznej w Ratułowie za przeczytanie wierszy i przeprowadzenie warsztatów.

W czwartek 27 kwietnia br. odwiedziły nas dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym im. Stefana Wyszyńskiego w Czerwiennem. Przedszkolaki wysłuchały bajki o Smoku Wawelskim, przedstawionej w formie teatrzyku Kamishibai. Ta forma małego spektaklu teatralnego poszerza słownictwo a jednocześnie bawi i zabiera dzieci w podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie.
Dziękujemy przedszkolakom za udział w zajęciach i zapraszamy ponownie.

Następna strona

Polecamy