Aktualności

   

W piątek 21 kwietnia br. w naszej bibliotece świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Obchodziliśmy także XXII Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Z tej okazji zostały zorganizowane warsztaty literacko-plastyczne z elementami bajkoterapii na podstawie książki pt. ,,Wielka księga super mocy”. Dzieci na zajęciach poznały pojęcie własnej wartości, odkrywały swoje talenty, a następnie wykonały pracę plastyczną pt. "Najpiękniejszy kwiat”, w tym przypadku była to róża.

Gminna Biblioteka Publicza serdecznie zaprasza na XXII edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża". 

 

17 kwietnia br. w bibliotece odbyły się zajęcia podczas których przedszkolaki zastanawiały się Jak możemy dbać o środowisko? Dzieci po wysłuchaniu fragmentu z książki pt. "Recykling i odpadki" autorstwa Alexa Frithera odpowiadały jak należy segregować śmieci i do jakich pojemników je wyrzucać. Następnie przedszkolaki wspólnie pomalowały "długą" kolorowankę.

12 kwietnia br. odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Sówki” z Przedszkola Samorządowego z Czarnego Dunajca. Dzieci dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz zapoznały się z jej księgozbiorem. Wysłuchały również opowiadania pt. „Franklin i książka z biblioteki”, a następnie wykonały ilustracje do przeczytanej bajki.

W dniu 6 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Joanną Jagiełło wokół książki pt. "Futuropolis. Miasto Jutra". Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji o nowoczesnej urbanistyce miast. Następnie nasi czytelnicy wykonali własne projekty miast przyszłości, w których nie zabrakło latających pojazdów, tramwajów powietrznych, czy robotów wyprowadzających psy na spacer. Poniżej przedstawiamy fotorelację ze spotkania.

Joanna Jagiełło - polska pisarka, autorka powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy i opowiadań.
Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach, jako dziennikarka, współpracująca z czasopismami „Perspektywy” oraz „Cogito” i redaktorka podręczników do języka angielskiego.
Jej debiutancka powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem” została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Książka uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej; została przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski (tłum. Bożena Antoniak) i wydana przez wydawnictwo Urbino we Lwowie podobnie jak inne powieści młodzieżowe („Kawa z kardamonem” jest na Ukrainie na liście obowiązkowych lektur szkolnych). Książka zapoczątkowała poczytną „Serię kawową”, a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Za „Jak ziarnka piasku” otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY „Książka roku 2018”.

Następna strona

Polecamy