Jesteś tutaj: Aktualności / Dołączyliśmy do projektu "Mała książka - wielki człowiek"

Dołączyliśmy do projektu "Mała książka - wielki człowiek"

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu dołączyła do ogólnopolskiego programu „Mała książka - Wielki Człowiek”, realizowanego przez Instytut Książki. Projekt skierowany jest do Małych Czytelników. Akcja rozpocznie się w październiku 2022 roku, a jej celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
➡️Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
➡️Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
➡️ Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!
Więcej informacji na stronie internetowej: