Jesteś tutaj: Aktualności / Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Dunajcu na zakup nowości wydawniczych.

Dofinansowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Dunajcu na zakup nowości wydawniczych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Dunajcu wraz z Filiami po raz kolejny otrzymała dotację w wysokości 20 000 złotych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z dotacji ministerialnej oraz środkom z wkładu własnego księgozbiór naszej biblioteki w bieżącym roku powiększy się o kolejne pozycje książkowe. Zachęcamy Czytelników do korzystania z zasobów biblioteki i zgłaszanie propozycji tytułów do zakupu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.